IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Google API - Online kurz

Chceš se naučit přidávat mapové pole do obsahu webových stránek? Zajímá tě, jaké možnosti má práce s Google Maps API for JavaScript? Víš, co to je Google Apps Script? V tomto online kurzu tě čeká plno zajímavých a především velmi užitečných informací, které tvou kariéru frontendového vývojáře zase o něco posunou!

7 lekcí

Co se v kurzu naučíš?

Na úvod se dozvíš něco o tvorbě mapových aplikací v Google Maps API a naprogramuješ si "Hello Map!", čili první jednoduchou "aplikaci" :-) Online kurz je nicméně celkem obsáhlý, plný učiva a zajímavostí. Dozvíš se toho hodně o vlastnostech a kontrolních prvcích a naučíš se zakreslovat a vytvářet značky v Google Maps.

V dalších dílech kurzu si představíme Google Apps Script. Tyhle skripty vytvořil Google proto, aby vývojářům usnadnil komunikaci s ostatními Google produkty, například s Google kalendářem nebo Fotkami Google. Dozvíš se, že Google Apps Script je skriptovací jazyk založený na JavaScriptu, který můžeš jako vývojář používat třeba na drobnosti na svém webu. Ušetří ti nicméně spoustu času a díky propojení na cloudové služby Google budeš moct vytvořit plnohodnotnou aplikaci, kterou každý uživatel ocení.

Lekce


 

Aktivity