Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Aktualizovali jsme Zásady zpracování osobních údajů. Pokračováním užívání sítě projevíte souhlas s těmito podmínkami. Tuto zprávu můžete nyní zavřít.
java week + discount 50

Node.js - Serverový JavaScript - Online kurz

Online kurz frameworku Node.js pro využití JavaScriptu na straně serveru, typicky pro API servery moderních single page aplikací.

9 lekcí

1 vědomostních testů

Co tě kurz Node.js naučí?

Díky kurzu na serverový JavaScript Node.js si můžeš prohloubit své znalosti o JavaScriptu a naučit se pracovat s další technologií, s kterou se na trhu práce neztratíš.

Node.js je prostředí, které ti umožní spouštět JavaScript kód i mimo webový prohlížeč. Můžeš se tak naučit tvořit serverovou část webových aplikací. Node.js je dnes navíc oblíbený pro tvorbu tzv. API serverů pro klientské single page aplikace.

Ukážeme si, jak Node.js nainstalovat a jak s ním začít pracovat. V kurzu si vytvoříš jednoduché backendové API pro správu databáze filmů, a díky tomuto projektu se naučíš pracovat s Node.js tak, aby sis mohl vytvořit i své vlastní API. Kromě Node.js budeme využívat ještě například framework Express a představíme si různé typy webových API. Během implementace si ukážeme spoustu užitečných metod, například metodu POST, PUT nebo DELETE.

Naučíme se samozřejmě pracovat také s databází, která je součástí snad každého API. V tomto kurzu budeme pracovat s NoSQL databází zvanou MongoDB. Naučíme se do databáze zapisovat a číst data.

Na konci kurzu Node.js budeš mít hotovou funkční API, kterou si můžeš vložit do svého portfolia.

Lekce

-15% Cena: 280 Kč 237,50 Kč (95 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO


 

Aktivity