IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Node.js - Serverový JavaScript - Online kurz

On-line kurz frameworku Node.js pro využití JavaScriptu na straně serveru, typicky pro API servery moderních single page aplikací.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše Node.js tutoriály kompletně v češtině. Na konci kurzu je připraven vědomostní kvíz, kde si můžeš vyzkoušet všechny získané znalosti z každého Node.js tutoriálu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

15 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě kurz Node.js naučí?

Díky kurzu na serverový JavaScript Node.js si můžeš prohloubit své znalosti o JavaScriptu a naučit se pracovat s další technologií, s kterou se na trhu práce neztratíš.

Node.js je prostředí, které ti umožní spouštět JavaScript kód i mimo webový prohlížeč. Můžeš se tak naučit tvořit serverovou část webových aplikací. Node.js je dnes navíc oblíbený pro tvorbu tzv. API serverů pro klientské single page aplikace.

Ukážeme si, jak Node.js nainstalovat a jak s ním začít pracovat. V kurzu si vytvoříš jednoduché backendové API pro správu databáze filmů, a díky tomuto projektu se naučíš pracovat s Node.js tak, aby sis mohl vytvořit i své vlastní API. Kromě Node.js budeme využívat ještě například framework Express a představíme si různé typy webových API. Během implementace si ukážeme spoustu užitečných metod, například metodu POST, PUT nebo DELETE.

Naučíme se samozřejmě pracovat také s databází, která je součástí snad každého API. V tomto kurzu budeme pracovat s NoSQL databází zvanou MongoDB. Naučíme se do databáze zapisovat a číst data.

Na konci kurzu Node.js budeš mít hotovou funkční API, kterou si můžeš vložit do svého portfolia.

On-line tutoriály Node.js

Cena: 460 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity