Java týden
Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!

Lekce 7 - Čtení dat z MongoDB, RESTful API s databází

V minulé lekci, První kroky v MongoDB, jsme si ukázali, jak vytvářet MongoDB schémata a kompilovat je do modelů. Zjistili jsme také, jak vytvářet nové dokumenty v kolekci a jak vrátit všechny dokumenty z kolekce. Dnes na to navážeme a naučíme se pokročilejší hledání položek v kolekci a začneme předělávat naše RESTful API v Node.js z minulých lekcí tak, aby pracovalo s databází.

Výběr dokumentu pomocí ID

MongoDB nám ke každému záznamu automaticky připraví položku _id. Tuto položku můžeme považovat za unikátní identifikátor záznamu, tzn. bude vždy v kolekci pouze jednou. Další výhodou je, že tato položka slouží jako index (podobně jako primární klíč u relačních databází) a hledání pomocí ní je velmi rychlé. Je výhodné ji tedy používat co nejvíce, hodí se použít téměř vždy, když pracujeme s právě jedním záznamem.

Pro práci s ID se nám nabízejí následující metody na


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tutoriál ukazuje jaké operace nabízí MongoDB při čtení dat a jak je použít. Je také implementována první část RESTful API s MongoDB.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 72 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 61 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 27 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
61 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 180 Kč 153 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 45 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (6)