BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 29 - Iterátory a generátory v JavaScriptu

V minulé lekci, Reflexe a proxy v JavaScriptu, jsme se zabývali reflexí.

Dnes nás čekají iterátory a generátory.

Iterátory

Iterátor by se dal jednoduše definovat jako nějaká sekvence. Je to posloupnost nějakých hodnot, které postupně procházíme, dokud nenarazíme na konec. Co je důležité je, že tato posloupnost je definována programově a ne nutně jako hodnoty uložené za sebou. To je rozdíl např. oproti standardnímu poli.

Iterátory se vyskytují v různých jazycích v různých formách. V JavaScriptu je iterátor samozřejmě objekt. Tomuto objektu stačí umět v podstatě 2 věci:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu si ukážeme jak deklarovat ECMA 6 iterátory, k čemu slouží generátory a jak vytvořit nekonečnou posloupnost a iterovatelné objekty.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 242 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 182 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 49 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 151 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 25% slevu.
182 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 604 Kč 453 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Radek Veverka
Avatar
Jsem student VUT FIT v druhém ročníku. Nejraději mám Typescript a C#.
Aktivity (6)