Lekce 27 - Reflexe a proxy v JavaScriptu

V minulé lekci, Asynchronní požadavky s využitím fetch API v JavaScriptu, jsme se seznámili s moderním AJAXem.

Dnes se budeme bavit o reflexi, pro kterou ECMA6 zavádí nové unifikované API.

Reflexe

Reflexe by se dala vysvětlit jako zkoumání vnitřní struktury programu a její modifikace. Můžeme se pomocí ní ptát jakého je objekt typu, přidávat mu za běhu skriptu nové vlastnosti, změnit mu prototyp a podobně. U staticky typovaných jazyků vypadá reflexe jako superschopnost, u dynamického JavaScriptu jsme podobné věci již dělali, aniž bychom vlastně tušili, že nějakou reflexi používáme. To bylo např. operátorem typeof, instanceof nebo třeba voláním Object.keys(). Vlastnosti jsme již existujícím objektům také přidávali. Tyto metody existují v JS již dlouho, proč tedy zavádět něco jiného?


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu se seznámíme s dalšími konstrukcemi objektově orientovaného programování standardu ECMA6 - Reflect a Proxy.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 192 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 163 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 44 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 72 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
163 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 479 Kč 407 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (5)