První novoroční výprodej PHP týden
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Lekce 11 - Databázový klient v React - Formulářová komponenta filmů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Databázový klient v React - Univerzální formulářové vstupy, jsme se zabývali strukturou formulářů a zařazením použitých formulářových vstupů do skupin podle způsobu zadání vstupní hodnoty. Ke každé skupině jsme napsali řídící komponentu, schopnou vytvořit instanci libovolného z podporovaných vstupů podle hodnot předaných jednotnou sadou atributů. V dnešní lekci začneme s tvorbou samotných komponent formulářů. Budeme přitom využívat připravené komponenty formulářových vstupů, což nám tuto práci výrazně usnadní.

Komponenty formuláře si opět vytvoříme ve dvojici (tj. zvlášť pro filmy a pro osoby) a jejich funkcionalita bude zahrnovat vytváření nových i úpravu existujících záznamů. Podle aktuální potřeby bude komponenta v režimu vkládání (výchozí), nebo editace. Pokud bude předáno ID záznamu k editaci, načte se tento záznam z DB a hodnoty se předvyplní do formuláře.

Obsah elementu <form> složíme z instancí řídících komponent, které vybíráme podle formátu příslušné hodnoty. Pro obsluhu zadání hodnoty do formulářových vstupů napíšeme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu začneme s vytvářením komponent formuláře s použitím připravených formulářových vstupů v React. První bude zadání údajů o filmu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (6)