Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Lekce 10 - Databázový klient v React - Univerzální formulářové vstupy

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Databázový klient v React - Parametry odkazu, detail záznamu, jsme si napsali komponenty, které nám umožnily u požadovaného záznamu filmu nebo osobnosti zobrazit jejich podrobné údaje. Dnes si v React tutoriálu připravíme znovupoužitelné komponenty formulářových polí, s jejichž pomocí budeme v dalších lekcích sestavovat formulářové komponenty, které nám umožní tyto údaje upravovat, případně vytvářet zcela nové záznamy v databázi.

Komponenta FlashMessage

Ještě než se vrhneme na formulářové vstupy, nejprve si krátce uveďme výstupy v podobě tzv. flash messages. Jedná se o zprávy, které se zobrazují po odeslání formuláře a obsahují stručnou informaci o výsledku požadavku, která ještě bývá např. barevně zvýrazněna pro odlišení úspěšného požadavku od výskytu chyby.

Ačkoliv to samozřejmě není potřeba pro správné odeslání a zpracování požadavku, je vhodné uživatele takto informovat, aby se přesvědčil, že naše aplikace na jeho vstupy reaguje. Proto si teď k výpisu upozornění s barevným zvýrazněním napíšeme jednoduchou komponentu.

V adresáři client/src/common/ vytvoříme soubor FlashMessage.js. Jeho kód bude vypadat takto:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu si popíšeme strukturu formulářů a vytvoříme si několik univerzálních komponent formulářových vstupů pro účely dalšího vývoje.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (4)