Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 13 - Databázový klient v React - Vytváření, úpravy a odstraňování

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Databázový klient v React - Formulářová komponenta osobností, jsme vytvořili formulářovou komponentu pro osobnosti a spolu s hotovou komponentou pro filmy (z předminulé lekce) jsme přidali odkazy k jejich zobrazení do komponent přehledů. V obou formulářích jsme zatím vynechali implementaci obsluhy odeslání dat - je to z toho důvodu, že dosud jsme v našich komponentách používali pro požadavky na API pouze metodu GET. Pro operace vytváření, úpravy a odstranění ovšem z bezpečnostních důvodů používáme jiné metody, kterým jsme se zatím nevěnovali.

Na tyto zbylé metody požadavků se zaměříme v dnešní lekci, kde si dokončíme implementaci formulářů doplněním jejich obsluhy pro tlačítko odeslání. Poté se vrátíme ke komponentám přehledů, abychom doplnili funkci obsluhy pro odstranění položek. Tím konečně umožníme všechny základní operace pro kompletní správu databáze filmů, režisérů a herců prostřednictvím našeho React klienta.

Metody API požadavků

Pro posílání GET požadavků na API server máme k dispozici jednoduchý helper, který jsme si vytvořili v jedné z prvních lekcí a který za nás řeší základní práci s Fetch API. Nyní si jeho funkcionalitu rozšíříme i na ostatní HTTP metody, které budeme v dalších komponentách používat. Jsou to metody POST, PUT a DELETE.

Rozšíříme si kód common/Api.js o nové funkce:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu dokončíme komponenty formulářů, rozšíříme některé další a umožníme tak správu záznamů prostřednictvím POST, PUT a DELETE požadavků.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (3)