Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 6 - Databázový klient v React - Zprovoznění komunikace s API

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Databázový klient v React - Příprava projektu, jsme připravili adresářovou strukturu projektu, stáhli jsme hotový kód serveru a šablonu React klienta. V dnešním Rect tutoriálu si zprovozníme komunikaci klienta a serveru pomocí Fetch API a napíšeme si první komponentu, která ji bude využívat.

Vytvoření testovacích dat

Jako první React komponentu si vytvoříme přehledy položek v databázi. K získání těchto položek bude komponenta odesílat jednoduchý požadavek metodou GET. K tomuto účelu si prozatím vytvoříme testovací data pro MongoDB databázi pomocí nástroje Postman. Jeho použití je již popsáno v lekci z kurzu o Node.js. Spustíme náš server v Node.js, který jsme si stáhli v minulé lekci. To uděláme přesunem do složky server/ a použitím příkazu npm start.

Dále spustíme aplikaci Postman, kde z nabídky nalevo od textového pole pro vyplnění adresy vybereme metodu POST. Pod ním nastavíme tělo požadavku (Body), vybereme raw a typ JSON (application/json).

Nyní do pole pro adresu zadáme localhost:5000/api/people (pokud jste předtím nastavili v kódu serveru jiné číslo portu, zadáte samozřejmě toho číslo namísto 5000) a postupně


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu zprovozníme komunikaci React klienta s Node.js API a napíšeme si první komponentu pro zobrazení seznamu filmů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (4)