IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 21 - Debugování v Reactu - Základy a vývojářské nástroje

V předchozí lekci, Portály v Reactu, jsme se seznámili s portály a naučili jsme se je vytvářet pomocí funkce createPortal().

V následujícím tutoriálu pokročilého Reactu se zaměříme na debugování. Jde o proces nalezení, identifikace a opravy chyb v softwaru. Tento proces je klíčovým krokem ve vývoji, neboť i přes veškerou pečlivost vznikají v aplikacích chyby, které je třeba odhalit a opravit.

Strategie pro odhalování chyb

Existují různé přístupy k tomu, jak debugovat. Některé jsou platné pro programování všeobecně, jiné jsou specifické pro React. Některé z těchto přístupů si teď představíme. Začneme doporučenými přístupy pro nalezení chyby.

Gumová kachna

Gumová kachna (rubber duck) je technika, kdy vysvětlujeme kód nebo problém, se kterým se potýkáme, něčemu neživému. Například gumové kachně :-) Během tohoto procesu vysvětlování problému nahlas se často objeví nové nápady, řešení nebo nějaká chyba. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že v procesu vysvětlování se dostáváme k lepšímu porozumění problému.

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj (divide and conquer) je strategie, která se běžně používá nejen při programování a debugování, ale také v mnoha jiných oblastech, jako je management, matematika či algoritmizace.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 600 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 30 článkům (30 lekcí) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pokročilého Reactu si vysvětlíme strategie pro debugování. Ukážeme si, jak při debugování využít vývojářské nástroje v prohlížeči.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsala Laura Baluchová
Avatar
Aktivity