IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 10 - Načítání dat na pozadí

V předchozí lekci, Stylování kalkulačky pomocí Material UI, jsme si pomocí knihovny komponent Material UI nastylovali kalkulačku.

V následujícím tutoriálu pokročilého Reactu si ukážeme využití komponenty Suspense v kombinaci s funkcí lazy(). Ty v Reactu slouží k tomu, abychom dokázali jednoduše komunikovat uživateli, že se data stále ještě načítají. Pak své nové vědomosti vyzkoušíme na aplikaci s pokémony z kurzu Základy Reactu.

Komponenta Suspense

Komponenta Suspense v Reactu umožňuje jiným komponentám čekat na načítání dat nebo asynchronních operací a zároveň udržovat uživatelsky přívětivé rozhraní. Byla poprvé představena v Reactu 16.6 a od té doby se stala důležitou součástí vytváření moderních webových aplikací.

Mezi výhody použití komponenty Suspense patří zejména zlepšení uživatelské zkušenosti, jelikož se zobrazují informace o probíhajícím načítání a uživatel není v průběhu čekání na data zmatený. Suspense také umožňuje Reactu optimalizovat načítání dat a komponent tak, aby nedocházelo k náhlým změnám v UI během načítání. Často se tím také zlepší celkový výkon aplikace.

Funkce lazy()


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 600 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 30 článkům (30 lekcí) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pokročilého Reactu se seznámíme s tím, jak při načítání dat zlepšit uživatelský zážitek pomocí komponenty Suspense spolu s funkcí lazy().

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsala Laura Baluchová
Avatar
Aktivity