IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 30 - Testování v Reactu - Cypress

V předchozí lekci, Testování v Reactu - Snapshot testy a testování události, jsme si napsali snapshot test pro modální okno a otestovali jsme událost onChange() pomocí funkce fireEvent().

V následujícím tutoriálu pokročilého Reactu se zaměříme na Cypress, moderní a výkonný nástroj pro testování webových aplikací. Vytvoříme si v něm také testy pro aplikaci s pandou, konkrétně test komponenty a také komplexnější End-to-End test.

Cypress

Testovací nástroj Cypress je navržen tak, aby byl snadný pro začátečníky, ale poskytuje dostatek možností i pro pokročilé uživatele. Umožňuje psát testy v čitelné a srozumitelné formě.

Podporuje dva druhy testů – End-to-End testy a testy komponent (Component Testing).

Testy komponent (Component Testing)

Testy komponent jsou zaměřeny na izolované testování jednotlivých částí webové aplikace. Jde o podobný přístup, jaký se používá při testování s React Testing Library a frameworkem Jest. Testujeme pouze vybranou komponentu, kterou si specificky vykreslíme mimo kontext celé aplikace.

End-to-End testy

End-to-End testy v Cypressu slouží k ověření správného fungování celé webové aplikace nebo jejích hlavních částí od začátku až do konce. Tyto testy simulují skutečné chování uživatelů, interagují s webovou stránkou nebo aplikací a ověřují, zda všechny části pracují správně spolu jako celek.

Tvorba testů v Cypressu

Teď si tvorbu testů v Cypressu vyzkoušíme na aplikaci s pandou. Aplikaci si stáhneme z archivu lekce Testování v Reactu - Snapshot testy a testování událostí. Soubor rozbalíme, otevřeme v editoru kódu a v terminálu spustíme postupně příkazy:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 600 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 30 článkům (30 lekcí) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pokročilého Reactu si představíme nástroj Cypress pro testování React aplikací, vytvoříme test komponenty a End-to-End test.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsala Laura Baluchová
Avatar
Aktivity