Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 8 - Základy stylování aplikace pomocí Material UI v Reactu Nové

V předchozí lekci, Hooky v Reactu - useContext() a useReducer(), jsme si představili hooky useContext() a useReducer() a ukázali jsme si, jakou mají sílu při společném použití.

V následujícím tutoriálu pokročilého Reactu si ukážeme základy stylování pomocí knihovny Material UI. Seznámíme se také se základními komponentami Container, Grid, Typography a Button, které knihovna nabízí.

Knihovna Material UI

Aby aplikace v Reactu vypadaly reprezentativně, přidáváme do nich různé styly. Existují knihovny komponent, které toto stylování usnadňují. Jednou z nich je také Material UI. Knihovna implementuje do světa webových aplikací principy Material Designu od společnosti Google.

Její výhodou jsou předdefinované komponenty pro zajištění jednotného vzhledu, jednoduchost stylování a také pomoc s tvorbou responzivního designu. Velkým plusem je kvalitní dokumentace a aktivní komunita uživatelů, kteří sdílí své znalosti a zkušenosti.

Pojďme si tedy vyzkoušet v praxi, co knihovna Material UI umí. Založíme si k tomu novou React aplikaci, do které knihovnu nainstalujeme.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 475 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 25 článkům (25 lekcí) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pokročilého Reactu si ukážeme si základy použití knihovny Material UI a její vybrané komponenty Container, Grid, Typography a Button.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsala Laura Baluchová
Avatar
Aktivity