Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Lekce 19 - Přehrávání zvukových souborů v Kotlin - Formát WAV Nové

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 11.-18. lekci práce se soubory v Kotlin, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V dnešním Kotlin tutoriálu si ukážeme, jak v Kotlin načíst a přehrát zvukové soubory v základních audio formátech. Mezi ně patří soubory s koncovkou .aiff, .au nebo .wav. Všechny uvedené podporuje základní implementace Java Sound API obsažená přímo v JDK. Pokud umíme pracovat se zvukovými soubory, bude se nám to hodit zejména v případě, že bychom chtěli naši aplikaci vybavit různými zvukovými efekty, například zapípáním při příchozí zprávě v chatovací aplikaci a podobně.

Projekt s .wav soubory

Pojďme se nejprve podívat na ten nejjednodušší příklad, čímž je přehrání souboru ve formátu .wav. Tento formát je velmi dobře podporován přímo v JDK, takže je jeho přehrání velice přímočaré a jednoduché. Založíme si dnes nový Maven projekt a v něm vytvoříme podadresář src/main/resources/. Do tohoto adresáře budeme ukládat všechny zvukové soubory, které budeme v aplikaci potřebovat.

Pro účely této lekce si můžete stáhnout přiložený projekt a použít soubor beep.wav uložený v adresáři src/main/resources/. Případně můžete použít jakýkoliv vlastní .wav soubor, který přejmenujete na beep.wav.

Třída Beeper

V našem projektu si nejprve vytvoříme novou třídu s názvem Beeper:

public class Beeper {

}

Metoda beep()

Do třídy Beeper si napíšeme hlavičku metody beep():

fun beep() {

}

V těle metody beep() si nejprve získáme


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 277,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 23 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 48 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si řekneme, jak načíst a přehrát zvukové soubory v základních audio formátech pomocí Java Sound API a vytvoříme si projekt s WAV souborem.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Studený
Avatar
Vývoj s využitím MERN stacku, pentesting, herní vývoj v Unity a Bevy
Aktivity