BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 5 - Osobní finance v MS Access - Importy z banky I

V předchozí lekci, Osobní finance v MS Access - Zápis hotovosti II, jsme dokončili proceduru, která obsluhuje pořízení dat hotovosti do formuláře a služby s ní spojené.

V dnešní lekci se zaměříme na import z banky.

Předpokládám, že dnes má skoro každý z nás účet u banky a většina lidí má dokonce dva nebo více účtů, ať už z důvodu ukládání peněz, nebo jejich půjčení - např. hypotéka. Pokud jsem dobře informován, dosud neexistuje jednotný výstup z bankovních účtů různých bankovních domů, a proto se dále bude jednat o individuální práci, samostatnou ke každé bance a ke každému účtu, ale postup je názorný, aby ukázal cestu.

Opět jsme před rozhodováním, do jaké míry si uděláme automat, a zda a jaká část zůstane na nás pro ruční práce. Musím přiznat, že já sám jsem přívržencem mírné poloautomatiky. To, co jde nějak mimo nutnost kontroly, automatizuji, ale prohlédnout data a jejich schválení si nechávám jako práci vysloveně ruční.

Mám zkušenost, že pokud kontrolní program není sedmkrát na beton a ještě zajištěn bombardérem, vždycky něco unikne a bude to právě v době, kdy se v datech vyskytne problém.

Dosti básnění, jdeme na práci jak se sluší a patří.

Schéma práce na importu dat z banky:

Zapíšeme si kroky, které musíme naplnit pro úspěšný import z bankovního souboru


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci provedeme import dat ze souboru exportovaného bankou a data doplníme do tvaru pro naši tabulku financí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 83 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 69 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 25% slevu.
83 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 206 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (5)