BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 12 - Osobní finance v MS Access - Řízení úlohy II

V minulé lekci, Osobní finance v MS Access - Řízení úlohy I, jsme rozvrhli funkce úlohy a rozpracováváme je do finální podoby.

Dnes na tuto lekci plynule navážeme.

Skupina funkcí Výstup dat

Zde už není práce tak elementárně jednoduchá, jako v případě předchozím. Máme vytvořeny formuláře a sestavy, které jednotlivé funkce realizují, ale obslužné funkce nebo ošetření chyb k nim není zpracováno. Na druhé straně, při několika jednoduchých příkazech ve funkci není obsluha až tak složitá.

Funkce: Formulář výběry

Formulář frm51Finance je propracován a připraven k použití. Nastavení parametrů a celý obslužný dialog je součástí programu formuláře, není třeba jej spouštět nebo ošetřovat jiným způsobem. Není vyřešeno zachytávání chyb, to doplníme do obslužné funkce, která bude formulář spouštět. Podobným postupem, jako v předchozích případech, vytvoříme v modulu modMenu funkci fnVystupDat1. Jako počáteční příkaz funkce definujeme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Pokračujeme ve vytváření funkcí, které spouští jednotlivé části úlohy. Dnes vytvoříme funkce výstupů a číselníků.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 83 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 69 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 25% slevu.
83 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 206 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (3)