BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 5 - Importy a exporty v MS Access 2

V předchozí lekci, Exporty dat z MS Access, jsme exportovali data do jiných formátů jako xml a prostý text jako data.

Dnes na tuto lekci navážeme a ukážeme si, jak uložit kroky importu/exportu dat, použití uložených specifikací a rozsekneme použití středníku versus čárky.

Kdy volit import a kdy propojení dat

Poměrně složitá otázka má jasné algoritmické řešení. Propojení dat z externího zdroje doporučuji jenom v tom případě, kdy je vysoká spolehlivost na bezchybnost poskytovaných dat. I když na straně příjmu vždy volíme vstupní kontrolu dat, je to krok k pojištění dobrého výsledku. Já člením zdroje dat do tří skupin:

  • Strojová data (vytvořená programem, strojem, přístrojem)
  • Data vytvářená člověkem podle přesných šablon a postupů
  • Ostatní ručně vytvořená data

Pouze z té první skupiny doporučuji data propojit. Často jde o data z laboratorních přístrojů nebo generovaná stroji v technologii, jsou to data častého využití. Přesto i zde dojde k překvapením, neřku-li průšvihům. Funkční a trvale užívané propojení se najednou zboří a zjistí se, že po opravě stroje jsou zdrojová data v jiném národním nastavení a je třeba měnit celý systém příjmových procedur.

Ostatní data doporučuji importovat s tím, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dnes se naučíme uložit kroky importu/exportu dat, ukážeme si použití uložených specifikací a v ringu je opět středník versus čárka při importu dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 72 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 10 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 45 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
72 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 180 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (8)