BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 8 - Visual Basic for Application v MS Access II

V předchozí lekci, Visual Basic for Application v MS Access I, jsme se seznámili s vývojovým prostředím jazyka VBA a ukázali si přímou vazbu na MS Access.

V dnešní lekci na toto téma navážeme a přidáme práci s objektem DoCmd, který umožňuje manipulaci s objekty databáze.

Základní poučení o objektech najdete v Makrech v Excelu nebo V článcích OOP v Javě.

Pokud vám vystačí programování v rozsahu, který zde bude předmětem výkladu, nabízím vám definici:

Objekt je programová a datová struktura, která se v okolí identifikuje pomocí názvu, vykazuje vlastnosti - to znamená lze zobrazit nebo nastavit nějaké hodnoty - a provádí akce pomocí metod. Může také reagovat na podněty z okolí, které nazýváme události.

DoCmd je objekt knihovny Access a jeho metody slouží k vykonávání příkazů a funkcí, které manipulují s objekty databáze a také s položkami obsaženými v objektech, tedy řídícími prvky. Některé z akcí tohoto objektu jsou převodem funkce makra do prostředí jazyka VBA.

Pro zvídavé a pokročilé

Postavení objektu v knihovně a k němu příslušné metody lze najít v prohlížeči objektů v pracovním prostředí VBA, který spustíme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešní lekci budeme podrobněji pracovat s objektem DoCmd, který umožňuje manipulaci s objekty databáze. Z kódu spustíme tabulky a dotazy.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 72 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 10 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 45 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
72 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 180 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (8)