BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 4 - Indexy a klíče v tabulkách MS Access

V předchozí lekci, Práce s tabulkou v MS Access, jsme procvičili ukládání dat do tabulek a testovali nastavená omezení.

V této lekci si vysvětlíme základy k relačním vztahům v databázi, krok k pochopení odlišnosti databáze od jiných způsobů ukládání a zpracování dat.

Vysvětlení pojmů

  • Hodnota NULL - stav pole při vkládání dat do záznamu, do kterého nebyla zadána žádná hodnota (Pozor! mezera je hodnota!). Pokud není u pole nastavena vlastnost Je nutno zadat, lze takový neúplný záznam uložit.
  • Volič záznamů - v zobrazení tabulky ve formě datového listu první levý, šedý sloupec v tabulce, dělený podle jednotlivých řádků. Klepnutím na něj myší se označí konkrétní záznam jako vybraný. Na obrázku je vybrán druhý záznam.

Index

Index je


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se seznámíme s vytvořením a nastavením indexů a klíčů. To jsou konstrukce databáze, které ji odlišují od jiných úložišť dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 128 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 80 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
128 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 320 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (5)