BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 3 - Práce s tabulkou v MS Access

V předchozí lekci, Vytvoření tabulky a datové typy v MS Access, jsme se naučili vytvořit základní stavební kámen databáze - tabulku. Dále jsme si v ní pak nastavili jednotlivá pole a definovali si jejich podrobné vlastnosti.

V dnešní lekci si již tabulku zaplníme daty.

V databázi se většinou data přímo do tabulky databáze nezadávají. K tomuto účelu nám slouží formuláře, kde lze kromě kontrol nastavit a měnit pořadí polí a další praktické vlastnosti. Zde se přesvědčíme, zda a jak pracují kontroly, které jsme nastavili u datových typů námi definovaných polí v tabulce. Ověříme si také další vlastnosti při pořizování záznamů.

Vysvětlení pojmů

  • Záznam - pod tímto pojmem budeme rozumět jeden řádek tabulky, který je ucelenou logickou informací (z hlediska naší tabulky tb1Pracovnik o jednom pracovníkovi), např. jeden záznam v naší tabulce je:

    Cislo: 12345, Jmeno: Johana, Prijmeni: Kotoučová, RokNarozeni: 1988, Nastup: 3.8.2016.

Nastavení pracovního prostředí

Než začneme zadávat data, musíme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si ukážeme zadávání dat do tabulky, testování nastavených kontrol a ověřovacích pravidel a formátování vložených dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 128 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 80 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
128 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 320 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (5)