BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 13 - Speciální nastavení ve formulářích MS Access

V minulé lekci, Navigace ve formulářích MS Access, jsme si vytvořili přepínání mezi částmi jednoho formuláře, navigaci mezi různými formuláři a ukázali jsme si i způsob, kterým lze řídit jednoduchou úlohu.

Dnešní lekce bude věnována obrázkům, podmíněnému formátování, změně pořadí prvků a všemu dalšímu, co tvoří v rámci uživatelského interface určitý posun.

Textová pole a klávesa Enter

Automaticky vytvořený ovládací prvek Textové pole, který zobrazuje datový typ Krátký text, má tu nectnost, že se po zadání klávesy Enter odřádkuje a zůstává uvnitř pole. Tím se chová nepříjemně a zcela jinak, než ostatní ovládací prvky.

Pomoc je snadná. Formulář frm92KontrolaPracovnika otevřeme v návrhovém zobrazení. V menu NÁVRH v Seznamu vlastností vybereme Typ výběru: textové pole Jmeno a klepneme na záložku Jiné. Hodnotu vlastnosti Chování klávesy Enter změníme na Výchozí. Stejný postup uplatníme pro pole Prijmeni.

Přesvědčíme se o správnosti nastavení a při zavření formuláře změny uložíme.

Pořadí ovládacích prvků

K potřebě změnit pořadí ovládacích prvků na formuláři dochází často, když např. personální oddělení ve firmě změní pořadí položek na formuláři příjmu pracovníka, aby vyhovělo právním kličkám. Takový případ si ukážeme na formuláři frm92KontrolaPracovnika.

Formulář si otevřeme v návrhovém zobrazení.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme obrázky, podmíněné formátování, změny pořadí prvků nebo zákaz aktualizace, což jsou další speciality pro posun uživatelského interface.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 128 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 80 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
128 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 320 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (4)