BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 24 - Logické funkce v Excelu 2

V předchozí lekci, Logické funkce v Excelu 1, jsme se uvedli do tématu logických funkcí. V tomto článku na toto téma navážeme a představíme si další možnosti kombinací těchto funkcí, vícero praktických příkladů a nezapomeneme ani na některé další logické funkce.

Komplexní příklady

Ukážeme si nyní několik situací, kdy tyto funkce lze efektivně využít v kombinaci s dalšími známými funkcemi, kterých budeme postupně zapojovat víc a víc, ovšem vždy s důrazem na představitelné situace a běžné úlohy, k jejichž řešení se Excel využívá.

Přijímací řízení

Tato úloha spočívá ve faktu, že k přijetí na vybranou školu někdy není třeba skládat přijímací zkoušky, ale vystačíme si s dobrým průměrem a účastí na mimoškolních aktivitách. V následujících situacích vidíme tři žáky, jejich studijní průměr a zda se účastnili dostatku extrakurikulárních činností:

V prvním případě se vyžaduje pro přijetí celkový průměr pod 2 a zároveň potvrzená účast. Pomocí vzorce


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tato lekce obsahuje logické funkce v Excelu - komplexní příklady, vnořování A a NEBO do sebe, kombinace s KDYŽ, textové funkce a další.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 224 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 240 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
224 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 559 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (3)