IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 14 - Rámy a ohraničení textu ve VBA pro Word

V minulé lekci, Jazyky a jejich kontrola ve VBA pro Word, jsme se seznámili s nastavením a kontrolami jazyků v dokumentech.

V dnešním tutoriálu VBA pro Word si objasníme, jak pomocí VBA orámovat určitou část textu v dokumentu a jak nastavit vlastnosti rámu. Naučíme se, jak je možné rám ovládat v průběžném toku textu nebo přesným umístěním na stránce.

Vložené objekty v dokumentech Word v rámci VBA

Ve Wordu v rámci VBA hovoříme o objektu jako o každé součásti dokumentu, se kterou můžeme samostatně manipulovat, nebo nastavovat její vlastnosti. Ve velké většině jde o text, jeho kontrolu nebo formátování. Pokud jsme se s objekty mimo vlastní text setkali, bylo to v přímém napojení na něj, ať už to byly záložky, obsah nebo třeba záhlaví a zápatí stránky.

Vloženými objekty budeme v této, a dalších lekcích, rozumět část dokumentu, která není přímo plynoucím textem, ale je nějakým jiným způsobem ohraničena a také jinak ovládána. To jak z hlediska obsahu, tak i tvaru a umístění v dokumentu. Vloženými objekty jsou např. tvary, čáry, tabulky nebo obrázky.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům (20 lekcí, 8 praktických cvičení) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu VBA pro Word se naučíme orámovat část textu jako součást průběžného plynutí textu. Nastavíme pevné velikosti orámování a umístění na stránce.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity