BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 11 - Hromadná korespondence v MS Word 1

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 9. - 10. lekci Word pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V minulé lekci, Řešené úlohy k 9. - 10. lekci Word pro pokročilé, jsme dokončili referenci a bibliografii. Není moc funkcí v MS Word, o kterých by tak dobře platilo, že je používáte buď často, nebo vůbec. Dnes bude řeč o hromadné korespondenci, která přesně tuhle definici splňuje.

Pokud jste firma, která často rozesílá větší počet dopisů, je hromadná korespondence přesně to, co vám ušetří hromadu času. Ve všech ostatních případech se pravděpodobně s touto funkcí setkáte třeba jednou někde ve škole a pak ji můžete s čistým svědomím zapomenout.

Pracovat s hromadnou korespondencí se díky následujícím dvěma článkům určitě naučíte, ať už patříte do první, nebo do druhé skupiny (nebo do nějaké jiné, na kterou jsem zapomněl).

Primární funkce

Hromadná korespondence přichází na řadu, pokud chceme nadepsat větší počet dopisů nebo obálek. Podmínkou je existence databáze (v Excelu), kterou následně propojíme třeba s adresními řádky.

Hromadná korespondence se skládá ze dvou dokumentů – řídícího souboru a vytvořených dopisů. Do řídícího souboru vložíme adresní řádky, další osobní údaje, oslovení atd. v obecné formě a ve vytvořených dopisech se pak už vloží konkrétní hodnoty.

Prakticky není rozdíl, zda máme v databázi 10 nebo 400 kontaktů. Řídící soubor vždy vytvoříme právě jednou a dopisy se generují automaticky. Jen bude tisk dopisů trvat o chvíli déle.

Nezbytné vstupy pro hromadnou korespondenci jsou


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si MS Word ukážeme hromadnou korespondenci, primární funkce, seznam kontaktů, spuštění, filtr seznamu kontaktů, slučovací pole a pravidla

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 320 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 80% slevu.
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 80 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (3)