Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Řešené úlohy k 18.-19. lekci MySQL/MariaDB

V předchozí lekci, MySQL krok za krokem - Uživatelé a oprávnění, jsme se naučili pracovat s uživatelskými účty. Naučili jsme se je vytvářet, mazat a přidělovat jim oprávnění. Také jsme si vysvětlili DEFINER a INVOKER.

Následující cvičení vám pomohou procvičit již získané znalosti na téma rutiny v phpMyAdmin a uživatelé a oprávnění z minulých lekcí. Ve vlastním zájmu se je pokuste vyřešit sami. Pod článkem máte pro kontrolu řešení ke stažení. Ale pozor, jakmile se na něj podíváte bez vyřešení příkladů, ztrácí pro vás cvičení smysl a nic se nenaučíte :) V komprimovaném souboru je taktéž složka databaze/, která obsahuje export databází, které v tomto cvičení využijeme.

Pokud si opravdu nebudete vědět rady, podívejte se raději znovu do minulých tutoriálů a pokuste se na to přijít. Příklady jsou pouze pro procvičení látky a některé nejsou vhodné provádět v reálném prostředí.

Jednoduché příklady

Příklad na databázi pro web

Koukáme takhle v den volna na televizi, relaxujeme a kolem poledne na nás někdo začne zvonit jako kdyby snad hořelo. Když jsme se ujistili, že u nás nikde nehoří, šli jsme otevřít. Stojí tam náš kamarád. Bez pozvání se jako bouře vrhne do našeho bytu a když se posadíme v obyváku, spustí na nás, že by potřeboval přihlašovací údaje k databázi našeho webu. Údajně mu někdo napsal komentář na jeho článek a on by ho rád viděl. Jeho poskytovatel internetu ale náš web z nějakého důvodu zablokoval. Nechceme mu ale dát možnost upravovat databázi, tak mu vytvoříme účet s právy.

Vytvořte dotaz, který


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 1 190 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 45 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 211 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Řešené programátorské úlohy v MySQL/MariaDB na téma rutiny, uživatelé a oprávnění. Úlohy jsou řazené dle obtížnosti s řešením ke stažení.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal PDoctor
Avatar
Aktivity