Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 8 - Tvorba firemní identity - Náhledová fotografie

V minulé lekci, Tvorba firemní identity - Reklamní banner, jsme se se věnovali tvorbě reklamního banneru. Nejprve jsme si vysvětlili, k čemu reklamní banner slouží, jaké může mít rozměry, jaká by měla být velikost souboru a tak dále. Poté jsme si uváděli jednoduché příklady, kterými můžeme upoutat pozornost potencionálního zákazníka a zároveň ho vyzvat ke kliknutí na banner. Ve druhé části lekce jsme si vytvořili jednoduchý banner pro naši fiktivní firmu PCB Runner.

V dnešní lekci se budeme zabývat návrhem náhledové fotografie na vybranou sociální síť. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně jednoduchou záležitost, situace využijeme a naučíme se zase něco nového. Ukážeme si, jak za pomoci volně dostupné mockup šablony přidat potisk na triko tak, aby výsledek vypadal realisticky. Z lekce si tedy kromě náhledové fotografie odnesete také nové zkušenosti.

Náhledová fotografie

V rámci lekce vytvoříme náhledovou fotografii na jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí - Facebook. Ještě před tím, než se pustíme do samotného návrhu, si budeme muset vytvořit a připravit novou šablonu s rozložením. Nejprve si však musíme zjistit, jaké rozměry jsou po nás požadovány, jelikož každá sociální síť vyžaduje rozměry jiné. Požadované rozměry bývají obvykle uvedeny na stránce komunitního centra dané sociální sítě. Někdy se nám také zobrazí při nahrávání souboru s fotografií. Pro urychlení a usnadnění vaší práce jsem rozměry, které Facebook doporučuje, dohledal a vytvořil jednoduché schéma - viz obrázek níže:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci vytvoříme jednoduchou náhledovou fotografii na Facebook. Dále si ukážeme, jak přidat vlastní potisk na triko tak, aby výsledek vypadal realisticky.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 60 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 51 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 8 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 23 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
51 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 150 Kč 128 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Daniel Zábojník
Avatar
Autor se věnuje programování desktopových aplikací, kódování webových stránek, grafickému zpracování a všemu co k tomu patří.
Aktivity (3)