Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
Java week

Lekce 8 - Tvorba firemní identity - Náhledová fotografie

V minulé lekci, Tvorba firemní identity - Reklamní banner, jsme se se věnovali tvorbě reklamního banneru. Nejprve jsme si vysvětlili, k čemu reklamní banner slouží, jaké může mít rozměry, jaká by měla být velikost souboru a tak dále. Poté jsme si uváděli jednoduché příklady, kterými můžeme upoutat pozornost potencionálního zákazníka a zároveň ho vyzvat ke kliknutí na banner. Ve druhé části lekce jsme si vytvořili jednoduchý banner pro naši fiktivní firmu PCB Runner.

V dnešní lekci se budeme zabývat návrhem náhledové fotografie na vybranou sociální síť. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně jednoduchou záležitost, situace využijeme a naučíme se zase něco nového. Ukážeme si, jak za pomoci volně dostupné mockup šablony přidat potisk na triko tak, aby výsledek vypadal realisticky. Z lekce si tedy kromě náhledové fotografie odnesete také nové zkušenosti.

Náhledová fotografie

V rámci lekce vytvoříme náhledovou fotografii na jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí - Facebook. Ještě před tím, než se pustíme do samotného návrhu, si budeme muset vytvořit a připravit novou šablonu s rozložením. Nejprve si však musíme zjistit, jaké rozměry jsou po nás požadovány, jelikož každá sociální síť vyžaduje rozměry jiné. Požadované rozměry bývají obvykle uvedeny na stránce komunitního centra dané sociální sítě. Někdy se nám také zobrazí při nahrávání souboru s fotografií. Pro urychlení a usnadnění vaší práce jsem rozměry, které Facebook doporučuje, dohledal a vytvořil jednoduché schéma - viz obrázek níže:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 70 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 60 bodů (150 Kč)
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 25 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
60 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 175 Kč 150 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tuto lekci, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech lekcí.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci vytvoříme jednoduchou náhledovou fotografii na Facebook. Dále si ukážeme, jak přidat vlastní potisk na triko tak, aby výsledek vypadal realisticky.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Daniel Zábojník
Avatar
Autor se věnuje programování desktopových aplikací, kódování webových stránek, grafickému zpracování a všemu co k tomu patří.
Aktivity