Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 7 - Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Finální úprava 4

V předchozím článku, Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Finální úprava 3, jsme pokračovali s finální úpravou šablony, úpravou obdélníků, tlačítek a textu.

Stejně jako v předchozí části budeme pokračovat s úpravou tlačítek, ale nyní se přesuneme od obdélníků k textu. Je tu více tlačítek, než kolik jsme upravovali obdélníků, takže s textem pro tlačítka začneme úplně nahoře, kde je nyní obdélník s textem Rozbalovací menu. V hrubém návrhu jsme měli pouze jeden obdélník, ale ve finální šabloně je tento obdélník nahrazen 7 tlačítky a to Moderní bydlení, O nás, Naši partneři, Naše projekty, Virtuální prohlídka, Kontakt a CZ. Protože tento obdélník určoval jen přibližné místo těchto tlačítek, můžeme ho jednoduše smazat i s textem rovnou na začátku.

Další tlačítka

Po smazání si zde umístíme textové pole s názvy jednotlivých tlačítek a umístíme je na souřadnice. Textové pole jsme již vytvářeli v hrubém návrhu, ale i přesto zmíním, že text se přidává kliknutím na tlačítko T a kliknutím do prostoru šablony, kam chceme text umístit. Tato tlačítka nejsou s ničím zarovnána, takže vodorovnou vodící linku umístíme ručně na hodnotu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této části lekce o finálních úpravách budeme dokončovat úpravy tlačítek a textu, tedy vlastnosti, umístění a efekty.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 30 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Libor Šmíd
Avatar
Aktivity (4)