Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 2 - Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Hrubý návrh 1

Opět vás vítám u dalšího článku kurzu Tvorba webové šablony v programu Photoshop. V předchozím článku, Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Začínáme, jsme se podívali na to, jak si upravit barevné téma Photoshopu, jak nastavit klávesové zkratky a jak vytvořit a nastavit nový dokument pro tvorbu webové šablony.

V dnešním díle se podíváme podrobněji na to, jak vytvořit hrubý návrh webové šablony, na co si dát pozor, co si lze zjednodušit a co je lepší si promyslet hned ze začátku. Tvorba hrubého návrhu této šablony vydala na delší článek, proto je rozdělen na dvě části.

Tvorba Obdélníku

Z předchozího dílu máme nastavený nový dokument, ve kterém budeme tvořit hrubé schéma šablony. Začneme tím, že si vytvoříme objekt obdélník, kterým jednoduše definujeme rozměry jednotlivých objektů (obrázků, tlačítek…) a použitím více obdélníků definujeme i rozložení na stránce.

Obdélník vytvoříme tak, že na svislé liště vlevo najdeme ikonu obdélníku a klikneme na ní. Nyní jsou dvě možnosti, jak obdélník umístit na plochu.

První možnost

První možností je, že klikneme na pracovní plochu, držíme tlačítko myši a táhneme. Obdélník se vytvoří a vlastnosti je možné poté upravit v okně Vlastnosti.

Pokud potřebujeme změnit vlastnosti u již vytvořeného objektu, stačí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si ukážeme tvorbu hrubého návrhu šablony, tvorbu a rozložení sekcí umístěných na pozadí a jejich barevnost a také práci s vodícími linkami.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 30 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Libor Šmíd
Avatar
Aktivity (12)