Lekce 3 - Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Hrubý návrh 2

V předchozím článku, Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Hrubý návrh 1, jsme vytvořili sekce na pozadí pro hrubý návrh šablony s použitím obdélníků, barev a vodících linek. Také jsme začali s obdélníky umístěnými v popředí.

Nyní se na ně podíváme podrobněji. Umístění obdélníků do popředí začneme tím, že si definujeme okraje dokumentu, které budeme držet. V tomto případě se jedná o odsazení obdélníku Logo v levém horním rohu. Ten definuje levé a horní minimální odsazení pro všechny objekty v popředí. Odsazení se zadává od hodnoty 0 na pravítkách. Logo má rozměry 292 ob a 193 ob. Jeho levý horní roh je umístěn na souřadnici 3,94 cm zleva a 1,76 cm shora. Na něj navazuje obdélník Rozbalovací menu o rozměrech 631 ob a 59 ob, který drží horní odsazení a je odsazen zleva o 15 cm.

Logo_-_umisteni

Zde vás upozorním na to, že obdélníky zastupující tlačítka neodpovídají rozměrům finálního tlačítka. Jejich velikost je určena pouze textem, který popisuje, jaký typ tlačítka tam bude. Hrubá šablona je pouze ilustrativní, nicméně nikomu nic nebrání, aby si vytvořil rovnou obdélníky v rozměrech finálních tlačítek.

Další umístění

Dále umístíme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci budeme pokračovat v tvorbě hrubého návrhu šablony, tvorbě a rozložení sekcí umístěných v popředí, jejich barevnosti a tvorbě textu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 25 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 165 Kč 141 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Libor Šmíd
Avatar
Aktivity (9)