Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 8 - Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Struktura vrstev

V předchozím článku, Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Finální úprava 4, jsme dokončili finální úpravy šablony, přesněji tlačítek a textu.

Nyní se podíváme na to, jak upravit strukturu vrstev šablony tak, aby byla co nejvíce přehledná i pro další lidi, co s ní budou následně pracovat.

Ačkoliv je šablona hotová, naše práce tím ještě nekončí. Šablonu budeme předávat dále k nasazení na web. Je tedy lepší šablonu připravit tak, abychom se pak zbytečně nemuseli zabývat dalším předáváním doplňujících informací, například, jak se má chovat tlačítko po kliknutí atd.

Dělící čára a šipka

Začneme opět odshora. V horním menu nejprve přidáme oddělující čáru mezi tlačítka Kontakt a CZ, a k tlačítku CZ přidáme malou šipku (trojúhelník otočený jedním vrcholem dolů), která říká, že je možné si změnit jazyk stránky.

kontakt

Dělící čára je opět obdélník, který vytvoříme kliknutím na nástroj obdélník nebo prostým zkopírováním jiného obdélníku a jeho následným upravením. Tento obdélník má šířku 2 ob a výšku 25 ob. Umístěn je na pozici 43,03 cm svisle a 1,83 cm vodorovně. Žádné jiné nastavení u tohoto obdélníku není, takže tím máme dělící čáru hotovou a umístěnou na finální pozici. Následuje


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tomto článku se zabýváme strukturou vrstev a její tvorbou pro lepší přehlednost a pochopení prvků v šabloně.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 30 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Libor Šmíd
Avatar
Aktivity (3)