Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Lekce 4 - E-shop v PHP - Návrh akcí kontrolerů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci seriálu o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP, E-shop v PHP - Složka app a zprovoznění projektu, jsme dokončili změnu adresářové struktury projektu a znovu ho zprovoznili. Nová struktura projekt sice značně zpřehlední, ale framework zatím stále ještě není dost chytrý na to, abychom na něm mohli postavit velkou aplikaci. Trpí totiž dvěma zásadními nedostatky:

  1. Každý kontroler může provádět jen jednu akci (metodu index()), což má za následek buď dlouhé metody nebo neúměrný nárůst kontrolerů ke složitosti projektu. Neexistuje také způsob jak by kontroler fungoval jako API, např. pro AJAX.
  2. Reálné komerční aplikace jsou postavené na formulářích. My zatím všechny formuláře píšeme ručně, šablony jsou nevzhledné, velké a musíme je ručně plnit daty. Pro každý formulář musíme na serveru napsat validaci a kód pro získání jeho dat z $_POST. Jakmile se projekt zvětší, upsali bychom se.

Dnešní tutoriál věnujeme úpravě návrhu kontrolerů.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se zaměříme na poslední nedostatky našeho frameworku, kterými jsou akce kontrolerů, absence API a formuláře.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1488 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 1265 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 50 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 557 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
1265 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 3 709 Kč 3 153 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 22 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
22 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 55 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
E-shop v PHP - Složka app a zprovoznění projektu
Všechny články v sekci
Kompletní e-shop v PHP (Mistrovství MVC)
Miniatura
Následující článek
E-shop v PHP - Implementace akcí a přidání knihoven
Aktivity (4)