Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Generátor testovacích dat v PHP - Tvorba wrapperu

PHP Knihovny Generátor testovacích dat v PHP - Tvorba wrapperu American English version English version

Vítejte u pokračování tutoriálu tvorby Generátoru náhodných dat. V minulém díle jsme si script navrhli a popsali co bude dělat jádro a entita. Dnes si jádro dokončíme a naplníme první tabulku jmény.

Databázový wrapper

Náš script bude hodně pracovat s databází a proto nám ten nejzákladnější databázový wrapper nebude příliš nápomocný. Uděláme si ho tedy značně propracovanější. Náš script bude umět i vytvořit danou tabulku. K tomu bude náš databázový wrapper disponovat metodou CreateTableIf­NotExists. Dále bude wrapper samozřejmě obsahovat metodu InsertInto, Connect a Query. Všechny metody budou statické. Databázový wrapper si pojmenujte např. DatabaseManager.

Connect

Metoda Connect bude velmi jednoduchá. Databázový wrapper bude mít privátní statický atribut db, kde bude instance PDO. Tuto instanci vytvoříme v metodě Connect. Metoda bude přijímat 4 parametry: server, název databáze, uživatele a heslo. Nakonec ještě Connect databázi řekne, ať kódování nastaví na utf8. To vše Connect poskládá dohromady.

static function Connect($server, $db, $user, $password) {
    self::$db = new PDO("mysql:host=$server;dbname=$db", $user, $password,
        array(PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => 'SET NAMES utf8'));
}

Query

Metoda Query spustí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si dokončíme jádro pro PHP generátor náhodných dat pro MySQL databázi. Vytvoříme si databázový wrapper na míru a vygenerujeme tabulku s jmény.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Miniatura
Předchozí článek
Dokončení knihovny Image v PHP
Miniatura
Všechny články v sekci
Knihovny pro PHP
Aktivity (2)