Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 14 - Jednoduchý redakční systém v Laravel - Model uživatelů

V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v Laravel - Kontaktní formulář, jsme dokončili kontaktní formulář a vysvětlili jsme si odesílání emailových zpráv. V dnešním tutoriálu se přesuneme na očekávanou tvorbu uživatelského systému. Přesněji se podíváme, co nám framework již v základu nabízí, vysvětlíme si další možnosti Eloquent modelů a nakonec si definujeme třídu pro vytváření testovacích dat.

Doposud jsme víceméně sami vytvářeli funkčnost našeho redakčního systému. Avšak tentokrát se jedná o trochu jiný případ. Laravel nám již v základu definuje logiku registrace uživatele, přihlášení, resetování hesla a validace emailové adresy. Pokud je použit i balíček Laravel UI, můžeme si též nechat vygenerovat pohledy pro zmíněné komponenty. V návaznosti na předchozí díly se dále budeme do hloubky zabývat frameworkem, abychom nemuseli dané části webové aplikace znovu vytvářet, ale naopak si je mohli upravit dle své libosti. Zdokonalíme tak své znalosti a urychlíme samotný vývoj :)

Migrace

Začneme nejdříve od migrace, která je, stejně jako uživatelský model


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu začneme hlouběji zkoumat PHP framework Laravel. Také si vysvětlíme, co jsou to seedery, a vytvoříme si třídu pro vytváření testovacích dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 19 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 30 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikacích v PHP (speciálně ve frameworku Laravel) a je jedním z vývojářů komunitního módu TruckersMP.
Předchozí článek
Jednoduchý redakční systém v Laravel - Kontaktní formulář
Všechny články v sekci
Laravel framework pro PHP
Miniatura
Následující článek
Jednoduchý redakční systém v Laravel - Eloquent vztahy
Aktivity (4)