Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 14 - Jednoduchý redakční systém v Laravel - Model uživatelů

V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v Laravel - Kontaktní formulář, jsme si vytvořili kontroler a routy pro kontaktní formulář a ukázali jsme si, jak funguje odesílání emailových zpráv v Laravelu.

V dnešním tutoriálu se přesuneme na očekávanou tvorbu uživatelského systému. Přesněji se podíváme, co nám framework již v základu nabízí, vysvětlíme si další možnosti Eloquent modelů a nakonec si definujeme třídu pro vytváření testovacích dat.

Doposud jsme víceméně sami vytvářeli funkčnost našeho redakčního systému. Avšak tentokrát se jedná o trochu jiný případ. Laravel nám již v základu definuje logiku registrace uživatele, přihlášení, resetování hesla a validace emailové adresy. Pokud je použit i balíček Laravel UI, můžeme si též nechat vygenerovat pohledy pro zmíněné komponenty. V návaznosti na předchozí díly se dále budeme do hloubky zabývat frameworkem, abychom nemuseli dané části webové aplikace znovu vytvářet, ale naopak si je mohli upravit dle své libosti. Zdokonalíme tak své znalosti a urychlíme samotný vývoj :)

Migrace

Začneme nejdříve od migrace, která je, stejně jako uživatelský model


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu začneme hlouběji zkoumat PHP framework Laravel. Také si vysvětlíme, co jsou to seedery, a vytvoříme si třídu pro vytváření testovacích dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikacích v PHP (framework Laravel) a je jedním z herních vývojářů komunitní modifikace TruckersMP.
Aktivity (10)