Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 18 - Jednoduchý redakční systém v Laravel - Notifikace

V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v Laravel - Ověřovací email, jsme si upravili pohled registrace a formuláře pro opětovné odeslání ověřovacího emailu a vysvětlili si funkčnost ověřování emailové adresy.

Dnes si počeštíme zprávy registrací s ověřovacím odkazem pro uživatele. Následně budeme pokračovat s přihlašováním.

Notifikace

Notifikace jsou další důležitou komponentou frameworku Laravel. Informačních kanálů existuje nespočet a jedním z nich jsou právě i emailové zprávy. Výhoda oproti běžné třídě dědící builder Mailable spočívá v tom, že třídy notifikací mohou definovat najednou hned několik dalších doručovacích kanálů, např. SMS zprávy nebo Slack diskuzní kanály. Navíc se mohou též jednoduše ukládat do databáze, kdy následná implementace webového rozhraní by již nebyla nijak složitá.

Avšak možnost odesílání notifikací přes email neznamená, že by tato komponenta měla kompletně nahradit builder Mailable. Notifikace by totiž měly být krátké informační zprávy a navíc by měly být lehce přizpůsobitelné na jiné doručovací kanály.

Z tohoto popisu inspirovaným oficiální dokumentací se zdá, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V PHP tutoriálu se podíváme na komponentu notifikace frameworku Laravel a dokončíme také proces ověření emailové adresy, na který navážeme přihlašováním.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikacích v PHP (speciálně ve frameworku Laravel) a je jedním z vývojářů komunitní modifikace TruckersMP.
Aktivity (9)