Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 6 - CMS v Nette a Doctrine 2 - Kategorie článků

PHP Nette Framework Doctrine CMS v Nette a Doctrine 2 - Kategorie článků

V minulé lekci, CMS v Nette a Doctrine 2 - Přihlášení a odhlášení, jsme implementovali přihlašování a odhlašování. V dnešním Nette tutoriálu naučíme aplikaci vytvářet kategorie článků a budeme rozlišovat běžného uživatele od administrátora. Refaktorujeme také náš kód s fasádami a továrničkami tak, aby byl více DRY :)

Přidání kategorie v Nette Doctrine CMS

Model

Entita

app/model/enti­ties/ArticleCa­tegory.php

Kategorie budou velmi jednoduché - budou obsahovat pouze název a nějaký krátký popis. Pro začátek si pro ně vytvoříme malou entitu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu budeme vytvářet kategorie článků a odlišovat běžného uživatele od administrátora v CMS v Nette a Doctrine 2. Refaktorujeme fasády a továrničky.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Konečný (pavelco1998)
Avatar
Autor se o IT moc nezajímá, raději by se věnoval speciálním jednotkám jako jsou SEALs nebo SAS. Když už to ale musí být něco z IT, tak tvorba web. aplikací v PHP. Také vyvýjí novou českou prohlížečovou RPG hru a provozuje osobní web http://www.mkonecny.cz
Aktivity (4)