Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 9 - CMS v Nette a Doctrine 2 - Přehled a úprava kategorií

PHP Nette Framework Doctrine CMS v Nette a Doctrine 2 - Přehled a úprava kategorií

V minulé lekci, CMS v Nette a Doctrine 2 - Vazby mezi entitami, jsme se dozvěděli co jsou to vazby mezi entitami a jak je v našem systému využijeme. V dnešním Nette tutoriálu si vytvoříme přehled kategorií s počtem článků a úpravu samotné kategorie. Jelikož nás čekají dva samostatné úkoly, článek podle toho i rozdělíme na dvě poloviny s klasickým postupem od modelu přes presentery k šablonám.

Správa kategorií v Nette Doctrine CMS

Přehled kategorií

Model

Dotazy
app/model/que­ries/ArticleCa­tegoriesListQu­ery.php

Jelikož nám již funguje vytváření nových článků, můžeme v přehledu kategorií přidat informaci o počtu článků. Do naší třídy ArticleCategoriesListQuery přidáme atribut $selects, který bude obsahovat frontu funkcí, jež budou mít za úkol přidávat do DQL dotazu další selecty.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu přidáme přehled všech kategorií včetně počtu článků v nich a úpravu kategorií samotných. Programujeme CMS v Doctrine 2 a Nette frameworku.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Konečný (pavelco1998)
Avatar
Autor se o IT moc nezajímá, raději by se věnoval speciálním jednotkám jako jsou SEALs nebo SAS. Když už to ale musí být něco z IT, tak tvorba web. aplikací v PHP. Také vyvýjí novou českou prohlížečovou RPG hru a provozuje osobní web http://www.mkonecny.cz
Aktivity (4)