Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 12 - CMS v Nette a Doctrine 2 - Přehledy článků

PHP Nette Framework Doctrine CMS v Nette a Doctrine 2 - Přehledy článků

V minulé lekci, CMS v Nette a Doctrine 2 - Úpravy a schválení článku, jsme se věnovali úpravám a schvalování článků.

Neschválené články

V dnešním Nette tutoriálu přidáme na hlavní stránku několik nejnovějších článků, pro administrátora vytvoříme stránku s novými, tj. neschválenými články, a na závěr přidáme přehled článků uživatele.

Přehled nejnovějších článků

Nebudeme chtít mít počet nejnovějších článků v přehledu nastavený staticky, proto se bude předávat parametrem jako číslo. Toto číslo bychom v reálné aplikaci měli uložené nejspíše někde v databázi nebo konfiguračním souboru, ale pro naše účely budeme předávat číslo 5 (vy si tam samozřejmě můžete dosadit jaké číslo chcete).

Model

Fasáda
app/model/faca­des/ArticleFa­cade.php

Začneme vytvořením metody getLatestArticles(), v naší již dobře známé třídě ArticleFacade, která pak může vypadat třeba takto:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu na CMS v Nette a Doctrine 2 přidáme přehled několika nejnovějších článků a pro administrátora stránku s novými, neschválenými články.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Konečný (pavelco1998)
Avatar
Autor se o IT moc nezajímá, raději by se věnoval speciálním jednotkám jako jsou SEALs nebo SAS. Když už to ale musí být něco z IT, tak tvorba web. aplikací v PHP. Také vyvýjí novou českou prohlížečovou RPG hru a provozuje osobní web http://www.mkonecny.cz
Aktivity (5)