Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 10 - E-shop v Nette - První komponenta

PHP Nette Framework E-shop E-shop v Nette - První komponenta

V minulém tutoriálu o tvorbě E-shopu v Nette jsme si dokončili přípravu modelu pro správu obrázků produktu a nyní tedy již umíme nahrát a zároveň přiřadit obrázek k produktu. Dnes se budeme věnovat tomu, abychom obrázky mohli také zobrazovat a mazat. A myslím, že nastal ideální čas k tomuto účelu vytvořit naši první pořádnou komponentu. :)

Komponenta

Co je to tedy komponenta v Nette? Komponenta je samostatně operující blok/objekt v naší stránce, který v Latte můžeme vykreslit pomocí makra control, na základě čehož ho pak vytváříme, stejně jako např. formuláře, metodou createComponent*(). Teorie bylo dost, dáme si raději praktický příklad. ;)


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vytvoříme naši první komponentu pro správu obrázků produktů v e-shopu. Zároveň si vysvětlíme základní principy komponent a signálů v Nette.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (1)