RUBY? Pohodový přivýdělek a zkušenosti pro nadšence, který nám pomůže sepsat několik článků o Ruby. Ozvi se nám na redakce (zavináč) itnetwork (tečka) cz.

4. díl - E-shop v Nette - Úprava šablon

PHP Nette Framework E-shop E-shop v Nette - Úprava šablon

V minulém tutoriálu o tvorbě E-shopu v Nette jsme do našeho projektu přidali užitečné CSS i JavaScript frameworky a scripty. V dnešním dílu provedeme potřebné změny v šablonách dle upravených presenterů i továrniček a také aplikujeme ony přidané frameworky, především pak Bootstrap. Tímto definitivně dokončíme tuto proměnu a dále se budeme věnovat již jen E-shopu jako takovému.

Šablony

Nyní tedy upravíme šablony tak, aby používaly CSS framework Bootstrap. Uvidíte, že výsledek bude velmi působivý. Kód nebudu nijak zvlášť popisovat, podle tříd byste měli poznat o co se jedná, případně se podívejte do dokumentace Bootstrapu. Všimněte si také použití grid systému o 12-ti sloupcích, od toho jsou pak třídy jako col-lg-12 apod.

app/templates/@layout.latte

Začněme klasicky od úpravy celkového layoutu aplikace a uveďme si upravené rozložení pro Bootstrap:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu upravíme šablony tak, aby korespondovaly se změnami v presenterech a aplikujeme v nich přidané frameworky, především Bootstrap.
Pro přístup k článku potřebuješ 16 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
16 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 40 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Miniatura
Předchozí článek
E-shop v Nette - Frameworky
Miniatura
Všechny články v sekci
Kompletní e-shop v Nette
Miniatura
Následující článek
E-shop v Nette - Databáze produktů
Aktivity (2)