PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Lekce 26 - TypeHinting a dokumentace v PHP

V minulé lekci, Jmenné prostory v PHP, jsme se naučili používat jmenné prostory a rozdělovat pomocí nich větší projekty do modulů. Dnešním PHP tutoriálem zakončíme náš objektový on-line kurz. Vysvětlíme si TypeHinting a ukážeme si, jak náš kód správně dokumentovat.

TypeHinting

Víme, že PHP je dynamicky typovaným jazykem. Tato vlastnost může ulehčit práci zejména kvůli menšímu objemu kódu, ale také mnohdy práci ztěžuje. Není prostě často jasné jaký datový typ je kde očekáván a chybí kontrola toho, zda se metodám předávají správné parametry. Z tohoto důvodu se do PHP začala zanášet specifikace datových typů.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V posledním dílu seriálu si ukážeme, jak v PHP pomocí TypeHintingu hlídat datové typy parametrů metod a vysvětlíme si, jak projekty správně dokumentovat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 266 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 200 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 38 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 166 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 25% slevu.
200 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 664 Kč 498 Kč

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 30 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
Jmenné prostory v PHP
Všechny články v sekci
Objektově orientované programování (OOP) v PHP
Miniatura
Následující článek
Cvičení k 24.-26. lekci OOP v PHP
Aktivity (7)