30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 14 - Rezervační systém v Symfony - AJAX v kalendáři

V minulé lekci, Rezervační systém v Symfony - Šablony a stylování, jsme se podívali na další šablony pro stránkování a řazení. Ostylovali jsme si také aplikaci, ať nějak vypadá :)

V dnešní lekci si vytvoříme skript pro detail rezervace v kalendáři. Naše aplikace se tak stane mnohem atraktivnější a jednodušší pro používání:

AJAX v kalendáři

Také si upravíme fixtury, ať nemusíme při testování zběsile mazat a přidávat rezervace :)

DataFixtures

Na začátek si tedy upravíme fixtury. Když už máme paginaci, můžeme si vytvořit také více rezervací pomocí cyklu, ať je paginace lehce testovatelná.

src/DataFixtures/CarFixture.php

Nejdříve na řadu přijdou fixtury pro vozidla. Nyní budeme mít vozidla dvě s odlišnými barvami a defaultním obrázkem. Název defaultního obrázku možná známe, je však lepší nastavovat defaultní obrázek z jednoho místa (z configu). Proto vytvoříme konstruktor s parametrem typu ParameterBagInterface a vlastnost $params. Díky tomuto nyní můžeme z konfiguračního souboru vytáhnout název defaultního obrázku:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V PHP Symfony tutoriálu přidáme do kalendáře modalové okno s detaily rezervace pomocí AJAXu. Aplikace bude díky tomu uživatelsky přívětivější.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 170 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 145 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 18 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 53 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
145 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 351 Kč 298 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Samuel Hél
Avatar
Autor se věnuje hlavně programování, nejvíce z oblasti webových technologií, dělá občasné video edity ze svých dovolených. Má rád memes a svou gf
Aktivity (7)