10. díl - Jednoduchý redakční systém v Symfony - Model uživatelů

PHP Symfony Základy Jednoduchý redakční systém v Symfony - Model uživatelů

Vítám vás všechny u pokračování kurzu o tvorbě webových aplikací v PHP frameworku Symfony. V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v Symfony - Kontaktní formulář, jsme dokončili jednoduché administrační menu našeho redakčního systému. V dnešním tutoriálu na něj navážeme a v rámci jeho rozšíření o přihlašování a registraci uživatelů si přidáme model uživatelů.

Na začátek bych chtěl ještě upozornit, že základní principy Symfony jsme si již ukázali, takže v dalších tutoriálech trošičku přiostříme a podíváme se na pokročilejší, leč hojně užívané praktiky. Nemusíte se ale ničeho bát, budu se snažit pro vás vše poctivě komentovat. ;)

Model

Začneme zas hezky od modelu.

src/AppBundle/En­tity/User.php

Nejdříve vytvoříme entitu reprezentující jednotlivé uživatele, okolo které se pak bude točit celý proces jejich přihlašování a registrace. Vypadat bude takto:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešním tutoriálu, v rámci rozšíření administrační sekce o přihlášení a registraci, si přidáme model uživatelů.
Pro přístup k článku potřebuješ 16 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
16 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 40 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (2)