Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 8 - Mockování v PHP - Fake, Codeception Stub a AspectMock

PHP Testování Mockování v PHP - Fake, Codeception Stub a AspectMock American English version English version

V minulé lekci, Mockování v PHP - MockBuilder a mock/stub metody, jsme si namockovali objekt a naučili se mockovat nebo stubovat jeho metody, tedy buď ponechat metody originálu a třeba jen limitovat jejich spuštění nebo je rovnou nahradit stuby s nějakou připravenou návratovou hodnotou. V dnešním PHP tutoriálu budeme pokračovat v podobném duchu s implementací, ukážeme si jak stub metody kompletně reimplementovat (test double Fake). Dále si představíme Codeception wrapper nad PHPunit a na konci si dokonce zmíníme i způsoby testování špatně napsaného kódu, tedy Singletonů, statiky a podobně.

Minule jsme si tedy pomocí volání metody will() ukazovali jak změnit návratovou hodnotu stub metody:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme jak měnit kompletní implementaci stubů pomocí test double Fake, Codeception wrapper nad PHPunit funkcionalitou a projekt AspectMock.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (6)