Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 10 - PostgreSQL: Další dotazy a vazba M:N

PostgreSQL PostgreSQL: Další dotazy a vazba M:N

V minulém dílu seriálu tutoriálů o PostgreSQL databázi jsme se seznámili s logickým modelem naší vytvářené databáze a vytvořili tabulky uzivatel a clanek. V této lekci vytvoříme další tabulky dle modelu, budeme provádět dotazy nad několika tabulkami (JOIN) a blíže se seznámíme s vazbou M:N.  

Tabulka komentáře

Pokračujme v našem redakčním systému a vytvořme si tabulku komentar. Komentář se (podobně jako článek) váže na uživatele. Váže se ale také na článek. Máme zde tedy dvě vazby 1:N. Jeden článek má N komentářů, jeden uživatel má N komentářů. Komentář patří vždy pouze jednomu uživateli a jednomu článku.

tabulka komentar

Jelikož komentář je část a patří do dvou celků (k článku a k uživateli), bude obsahovat dva sloupce s id článku a id komentáře. Těmto sloupcům s id položky z cizí tabulky říkáme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu budeme v PostgreSQL pokračovat dotazy přes více tabulek a naučíme se vytvořit vazbu M:N přes vazební tabulku.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal vita
Avatar
vita
Miniatura
Všechny články v sekci
PostgreSQL databáze krok za krokem
Miniatura
Následující článek
PostgreSQL: Příklady k procvičení
Aktivity (1)