BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 5 - Měnové standardy

V minulém článku, Jak vznikají peníze, jsme mluvili o vytváření peněz v našem dnešním, moderním světe. Již víme, jak se peníze dostávají do oběhu a jak se z něj dostávají. V dnešním článku se podíváme na stejnou problematiku, avšak z úplně jiného pohledu. Z pohledu krytí měny.

Ještě předtím, než se do dnešního článku vrhnete, ujistěte se, že si pamatujete informace ze dvou předešlých článků, ve kterých jsme mluvili o vývoji emise peněz v historii a nyní. Dnes totiž přímo navazujeme měnovými standardy, které nám ještě více pomůžou objasnit emisi peněz a ukážou nám další úhel pohledu na celou problematiku.

Měnové, nebo-li peněžní standardy, představují přidávání zlata do peněžních toků a jeho následné odebírání.

Monetizace zlata

Jak už víme, všechno začalo emisí mincí postupným nahrazováním různých směn (Barterová, nepřímá,...). Odborně mluvíme o monetizaci zlata. Zlato má výborné vlastnosti – trvanlivost, snadnou dělitelnost a navíc má vysokou hodnotu, avšak


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si řekneme co je to zlatý standard. Je naše měna krytá zlatem? Co je to nařízený standard? Jaké je množství zlata v centrální bance?

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 8 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)