IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Space Impact PC

Co si vybavíte když se řekne Nokia 3310? Určitě Starého dobrého hada, pexeso a možná i fazole, ale určitě nikdy nezapomenete na Space Impact. 8 levelů, v každém z nich spousta nepřátel a na konci boss, který vás jen tak dál nepustí. Ale teď máte problém - svojí staré dobré Nokii už jste dávno dali sbohem a Space Impact si chcete zahrát. První možnost je zajít někam do bazaru, sehnat si tam zachovalejší kousek a zapařit originál. Druhou možností je stáhnout si jednu z již existujících předělávek, které jsou většinou co do věrnosti originální hře poněkud... neoptimální. Třetí možností je právě Space Impact PC (nebo zkráceně SIPC).

Space Impact PC je aktuálně opět ve vývoji a již aktuálně jediný, nultý, "developerský" level je mnohem lepší než staré verze, které se dají najít na internetu (mám na mysli neslavnou "beta" verzi 0.6x)

Space Impact PC v aktuální veřejně dostupné alfa verzi obsahuje:

  • věrnou kopii herního menu
  • relativně věrný herní základ (grafika, animace, zbraně, nepřátelé atd.)
  • náhodně generované levely
Náhodně vygenerovaný level - GameMaker - české návody a komunita

Budoucí verze budou obsahovat:

  • věrné kopie všech původních levelů včetně vlastností nepřátel
  • save systém (nyní se ukládá pouze Top Score)
  • podporu více jazyků
  • všechny bugy originálu
  • podporu více platforem (Linux samozřejmostí, MacOS, web a mobilní platformy nejisté)
  • ?

Aktuální fáze vývoje je taková, že základ je téměř dokončen a probíhá scriptování jednotlivých levelů. Po jejich dokončení bude následovat případná optimalizace některých prvků do stejné podoby, v jaké jsou na mé Nokii 3310 (např. úprava rozlišení, obecné doladění chování hry atd.).


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2011.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 42028x (2.14 MB)

 

Všechny články v sekci
GameMaker - české návody a komunita
Článek pro vás napsal Shift
Avatar
Uživatelské hodnocení:
4 hlasů
Autor se věnuje převážně průmyslové automatizaci. Dále hudební a literární tvorbě, ve volných chvílích také programování v GameMakeru a podobných IDE.
Aktivity