Letní akce! Lákají tě IT školení C#, Javy a PHP v Brně? Přihlas se a napiš nám do zpráv kód "BRNO 500" pro slevu 500 Kč na libovolný brněnský kurz. Lze kombinovat se slevami uvedenými u školení i použít pro více kurzů. Akce končí 28.7.

Lua - Cvičení #1

Ostatní jazyky Lua Lua - Cvičení #1

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Tyto úkoly vám pomůžou procvičit si vaše znalosti z minulých dvou lekcí jazyka Lua. Ve vlastním zájmu se do článků koukejte až budete v koncích, když budete opisovat, nic se nenaučíte. Samozřejmě můžete programy dělat zvlášť, ne jako jeden velký.

Pokročilá kalkulačka - lehká

Napište kalkulačku, do které budete moci zadat i operaci <> a ona vypíše výsledek (1 < 3). Operátory pro podmínky jsme ještě nebrali, ovšem jsou stejní jako v matematice - < a >. V případě, že chcete na řádek vypsat více proměnných, oddělujte je čárkou (",").

Cvičení programování v Lua – Kalkulačka

Mocninátor - střední

Napište program, který po zadání čísla vypíše jeho druhou mocninu.

Cvičení programování v Lua – Mocniny

Obvody - těžký

Program po zvolení objektu (obdélník/čtverec) a zadání stran (a, popř. a & b) vypočítá jeho obvod a obsah.

Cvičení programování v Lua – Obvody

Programy zkuste ošetřit proti chybným vstupům - například proti snažení za každou cenu vypočítat obvod trojúhelníku.


 

Stáhnout

Staženo 181x (1.18 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Lua

 

 

Článek pro vás napsal Michal Vašíček
Avatar
Jak se ti líbí článek?
9 hlasů
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Lua
Miniatura
Následující článek
Cykly a return v Lua
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!