September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Uvař si své Pivo!

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zajímalo vás už od mala, jak se vaří pivo? S pomocí této hry se to naučíte! Je to jednoduché: Vyberete suroviny, uvaříte, ochutnáte a hra vám pomocí procent a smajlíka ukáže, zda by bylo dobré.

Tým

  • Ondřej Krsička

Pozor. Při požití nápoje vyrobeného podle této hry hrozí vedlejší účinky jako bolesti hlavy, bolesti břicha, vyrážka, agresivita, otrava a doživotní následky jako neplodnost, demence, slepota, smrt.

Hodnocení poroty

Jméno Slovní hodnocení Body
David Čápka Ufff. Oceňuji, že máš nějaký zájem, ale... Nápad je velmi zajímavý, dalo by se na to vymyslet hru na spoustu času a národ takovéhle hry ocení, mohlo to být velkolepé. Za 10 vteřin ti vymyslím spoustu možných zlepšení,např. Vaření různých nápojů (limonáda, čaj, ...), nějaké efekty při zkoušení (postavička umře nebo se naopak usměje), příběh (šel jsem do hospody hledat kamarády, když mě slečna požádala, abych jim opravil stroj na pivo, to se píše přeci samo...), suroviny by se daly kupovat, hospoda by mohla prosperovat nebo krachovat, nebo něco šíleného, že to vytvoří zombies... Bohužel tvá aplikace nedělá skoro nic, takže účel soutěže nesplnila. Můžeš to zkusit rozšířit a potom publikovat, určitě si to někdo zahraje když to bude na déle než minutu. 2.5
Ella Vyhrála jsem asi během 30 vteřin, ať se snažím jak chci, nevidím v tom příliš snahy, obrázek na pozadí není kvalitní. Oceňuji originální nápad, bohužel nebyl využit jeho potenciál. 3
Adam Ježek Hra není moc propracovaná a to odpovídá i oněm 32 řádkům. Kdyby to bylo propracovanější - více možností surovin, možnost upravit postup, více konečných hlášek, nakupovat vylepšení za pivo a další - pak by člověk měl důvod u toho chvíli být. Takhle za 5 minut odehraji všechny možnosti a můžu jít dál. 5

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2016.

 

Stáhnout

Staženo 82x (436.55 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů

 

Všechny články v sekci
Programátorská soutěž GeekWork 2016
Článek pro vás napsal Ondřej Krsička
Avatar
Jak se ti líbí článek?
3 hlasů
no comment
Aktivity (5)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (1)

Avatar
Pavol Hejný
Autoredaktor
Avatar
Pavol Hejný:8.10.2016 11:53

Líbí se mi naprostá minimalističnost nápadu na 34řádků kódu :) Mohl bys to dovést k dokonalosti a i obrázky dát do index.html pomocí base64.

Odpovědět
8.10.2016 11:53
/^(web )?(app )?developer$/
Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavol Hejný
Ondřej Krsička:8.10.2016 13:11

O base64 jsem ani nevěděl, dobrý nápad :)

 
Odpovědět
8.10.2016 13:11
Avatar
Pavol Hejný
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Ondřej Krsička
Pavol Hejný:9.10.2016 0:08

No ono není úplně dobrý nápad využívat to ve velkém, pak to tu aplikaci hrozně zpomaluje(např. při několika desítkách obrázků.), ale pokud bys to měl tady pouze v jednom html souboru, což by za pomocí base64 šlo realizovat, nemusel by se stahovat zip, ale šlo by to prostě otevřít a tím bys nedával zbytečnou bariéru mnoha lidem.

To je hlavní výhoda webu, že se nic nemusí ukládat, rozbalovat, otevírat jako soubor, instalovat apod., ale prostě se napíše adresa a aplikace běží. Úplně nerozumím tomu, proč někdo udělá web aplikaci a pak její hlavní a naprosto nepřekonatelnou výhodu "zabije" tím, že ji zabalí do zipu a dá ji jako soubor na stažení. To není nic proti tobě, spíš vůbec nerozumím proč se to tak na ITNetwork standartně dělá.

Odpovědět
9.10.2016 0:08
/^(web )?(app )?developer$/
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:9.10.2016 8:32

Mě se to moc líbí. Je to minimalistické, ale má to super nápad. Možná by to šlo vylepšit o nějakou "načítací animaci" ve stylu měďěného kotle, ze kterého se kouří, až po takovéto krátké animaci (mohla by se objevit vedle sliderů) by se ojevil výsledek. Je trošku matoucí, že když jsem s tím maličko pohnul, ale výsledek zůstal stejný, že tlačítko "jakoby nereagovalo. Jinak oceňuju hlášku o vodě naředěné vodou, ta pobavila ;)

Odpovědět
9.10.2016 8:32
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:9.10.2016 9:36

Heleď, není ti náhodou 15 :D?

Odpovědět
9.10.2016 9:36
the cake is a lie
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Lupčík
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Jan Lupčík:9.10.2016 12:10

Myslím, že ty piva v reálu nezkoušel. :D

Odpovědět
9.10.2016 12:10
TruckersMP vývojář
Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Lupčík
Ondřej Krsička:9.10.2016 15:25

Ne nezkoušel. Ale mohl bych to dát na odbornou kritiku nějakému sládkovi :D

 
Odpovědět
9.10.2016 15:25
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavol Hejný
David Čápka:9.10.2016 18:06

Dělá se to proto, že ten web za pár měsíců nebo let přestane fungovat a ten link umře, proto je to i v archivu ;-) Dalo by se to někde hostovat, kde bychom se o to starali my, ale myslím, že jsou zde důležitější věci k řešení.

Odpovědět
9.10.2016 18:06
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Pavol Hejný
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Pavol Hejný:9.10.2016 23:18

Chápu, že chceš mít zdrojáky primárně u sebe a ne pouze link. Já bych ti mohl udělat takovou věc, že bys mohl mít u sebe .zip a do mého pluginu bys poslal odkaz na něj, já bych to někde bezpečně rozbalil a mohlo by to fungovat i bez zbytečného kolečka stahování, rozbalování a otevívání jako soubor.

tzn. odkaz na ten zip je http://www.itnetwork.cz/…78759ac184b0
ty bys měl normálně tlačítko Stáhnout jako zip jako doposud vedoucí na tenhle odkaz + navíc tlačítko spustit vedoucí na odkaz např.:
http://pavolhejny.com/runzip?…
Tohle by si (za předpokladu, že jde o www aplikaci, která na serveru nic nedělá, pouze potřebuje být hostovaná ve formě statických souborů) u sebe rozbalilo zip a rovnou by to bylo v prohlížeči.

Pak bychom samozřejmě mohli ten skript http://pavolhejny.com/runzip přesunout někam na ITNetwork, pokud bys měl zájem, já bych pouze chtěl být uveden jako autor tohodle řešení, co ty na to?

Odpovědět
9.10.2016 23:18
/^(web )?(app )?developer$/
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavol Hejný
David Čápka:10.10.2016 8:20

Určitě je to dobrý nápad. Není ale tak jednoduchý, vezmi si kolik tu je lidí, aby to rozumně fungovalo, tak by se to muselo cachovat a invalidovat. A invalidace by musela být pomocí napojení na systém, což musím napsat já... A jsme zas u toho :) Projekt má nějaký rozpočet a zrovna tohle je věc, která by se IMHO absolutně nezaplatila, je tu strašně moc věcí, které se opravdu musí dodělat co nejdříve (třeba teď v létě dělal Patrik 3 měsíce na chatu, je v tom asi 200 hodin práce a stejně to není hotové). V ČR je malý trh a je zázrak, že jsme dokázali udělat projekt vůbec životaschopný, nikomu jinému se zde nic podobného nepodařilo. Tento týden spouštíme anglickou verzi sítě, předpokládáme, že by se mohly příjmy výrazně zvednout, aby se dal zaměstnat stálý tým několika programátorů.

Editováno 10.10.2016 8:21
Odpovědět
10.10.2016 8:20
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 11. Zobrazit vše