Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Startupy a podnikání v IT [přednáška]

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Záznam z přednášky o podnikání v oblasti informačních technologií. David Čápka vám poví o podstatě podnikání, legislativě, IT odvětví, analýzách a úspěchu.

Pozn.: Někde ke konci přednášky jsem se zmínil o start-upu jobs.cz. Projekt se prodal až po 15ti letech, ne osmi, jak jsem uvedl.


 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 908x (1.61 MB)

 

Všechny články v sekci
Zpravodajský kanál z přednáškových srazů ITnetwork
Článek pro vás napsal David Čápka 3.9.2015 13:19
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Verquido
Redaktor
Avatar
Verquido:4.9.2015 20:55

Docela se těším na ty Video tutoriály. To bude super :)

 
Odpovědět
4.9.2015 20:55
Avatar
MLN
Člen
Avatar
MLN:7.9.2015 23:07

velmi pekna prednaska :)

 
Odpovědět
7.9.2015 23:07
Avatar
Michal Remišovský:10.8.2016 15:31

Ohledně příležitostného výdělku, člověk nemůže dělat cokoliv. Vše, co je nějak podmíněno u živností, se nesmí dělat legálně ani příležitostně. Příležitostné postavení zdi se nesmí, to může pouze zedník, aby na někoho nespadla atp. Iťáci jsou v pohodě, téměř vše, co se dělá s počítačem je volná živnost :)
Jinak děkuju za sdílení informací.

 
Odpovědět
10.8.2016 15:31
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
David Čápka:10.8.2016 16:13

To není pravda, v přednášce říkám jak je to správně, živnost musíš mít na to když se tím živíš, od toho se to tak jmenuje, přece si nebudeš dělat živnost na to, abys jednou za rok sebral jednomu sousedovi jablka na zahradě za 500 korun.

Odpovědět
10.8.2016 16:13
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Michal Remišovský:15.8.2016 10:40

Můj přízpěvek nebyl ani o živení se, ani o sběru jablek. Upozorňoval jsem na skutečnost, že když někdo něco dělá jednorázově, neznamená to, že to automaticky spadá do příležitostného příjmu.
Příležitostný příjem zavádí zákona č. 586/1992 Sb o daních z příjmů § 10 a říká, že se z "jednorázových" příjmů v celkové hodnotě do 30 000/rok nemusí platit daně. Ten se ale zabývá pouze daněmi a neznamená to, že neplatí ostatní zákony této země, které řeší například bezpečnostní nebo zdravotní riziko, ale i jiné. Například autorskou činností, tedy kdy chcete, aby dílo bylo vaše duševní vlastnictví (i jednorázově) se zabývá autorský zákon. Pokud vím, tak od začátku činnosti je potřeba se zaregistrovat. Pokud budete chtít něco pro někoho postavit, třeba onu zmíněnou zeď, řeší to i stavební zákon. I tady je dobré si nejdřív zjistit, kdo co smí postavit a kdo ne. Určitě bude nějaký zákon řešit chemikálie, zdravotnictví, potravinářství, atd. A dejte si také pozor na to, že zákony se často mění.

 
Odpovědět
15.8.2016 10:40
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
David Čápka:15.8.2016 11:22

Tvůj příspěvek říkal:

Vše, co je nějak podmíněno u živností, se nesmí dělat legálně ani příležitostně.

Což není pravda a na to jsem upozornil. Že vyjmenuješ nějaké další zákony na tom nic nemění, nehledě na to, že já můžu klidně někomu opravit třeba elektrické pojistky za peníze, i když nejsem elektrikář a nemám na to živnost, pokud mě o to on sám požádá a nebudu to dělat opakovaně za účelem zisku nebo to lidem jen tak nabízet. Všichni si můžeme v Obi koupit věci na barák a něco si tam opravit nebo postavit a není to žádná rebélie, dokud to nenabízíš jako službu, tedy se tím neživíš.

Odpovědět
15.8.2016 11:22
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Michal Remišovský:15.8.2016 12:44

Živnosťák mít nemusíš, ale musíš mít kvalifikaci, školení, bezpečně provádět dílo podle předpisů atd. stajně jako živnostník. Pokud chceš dělat cokoliv legálně, musíš s druhou stranou sepsat nějakou smlouvu, v případě příležitostného příjmu mě napadá smlouva o dílo nebo smlouva o provedení práce. Na ty se vztahuje zákoník práce nebo obchodní zákoník podle typu smlouvy. To znamená, pojistky opravovat nesníš, pokud nemáš vyhlášku 50 §6 nebo vyšší. Opravy na domě si můžeš dělat dle libosti, pokud nezasahuješ do nosných konstrukcí, na to nepotřebuješ ani stavební povolení, ani žádné jiné. V opačném případě už předepisuje stavební zákon kdo co smí dělat a stavební úřad a inspektorát bezpečnosti práce to chodí kontrolovat během stavby/rekonstruk­ce. Pokud budeš dělat pro někoho stavební úpravy i bez zásahu do nosných stěn za peníze (na smlouvu i jednorázově) také se na to vztahuje některý ze zákoníků. Pokud to na smlouvu neděláš, je to práce na černo. Smlouva uzavřená ústní dohodou se v tomto případě nepočítá.

 
Odpovědět
15.8.2016 12:44
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
David Čápka:15.8.2016 12:56

Promiň, ale tahle debata je vážně nekonstruktivní a proto ji ukončuji, udělal jsi chybu a já ji opravil, netřeba dalších dlouhých příspěvků, které jen znepřehledňují diskuzi u mé přednášky. Pokud máš chuť o problematice psát, můžeš přidat článek s podloženými informacemi nebo si založ alespoň vlákno ve fóru.

Odpovědět
15.8.2016 12:56
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.