Jarní BF Python týden
100% homeoffice, 100% časově flexibilní fulltime programátor pro ITnetwork.cz. #bezdeadlinu Mám zájem!
Využij Jarní akci a získej od nás 50 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Python týden se slevou na e-learning až 80 %

Lekce 13 - Vlastní administrace a administrátoři ve Flask

V minulé lekci, Detail příspěvku, mazání příspěvku a homepage ve Flask, jsme si vytvořili stránku s detailem o příspěvku, umožnili jsme uživatelům mazat příspěvky a vytvořili šablonu pro homepage. V dnešním Python Flask tutoriálu si vytvoříme administraci a některým uživatelům přiřadíme roli administrátora.

Role administrátora

Jednoduše si přidáme do databázového modelu uživatele v souboru root/uzivatele/models.py nový sloupec is_admin. Jelikož v SQLite3 není nic jako typ Boolean, použijeme Integer. Pokud bude sloupec is_admin mít hodnotu 1, uživatel je admin a naopak:

import root
import datetime
from flask_bcrypt import generate_password_hash
db = root.db

class Uzivatele(db.Model):
    is_admin = db.Column(db.Integer, server_default = "0")
#Ostatní zůstává stejné

Namísto default musíme nastavit hodnotu server_default, jelikož


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Python tutoriálu si vytvoříme vlastní administraci a uděláme z některých uživatelů administrátory, kteří ji budou moci spravovat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 59 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 103 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 41% slevu.
59 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 148 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (2)